BHP
Bursa Haber

Gazete Oku

By: Bursa Haber | February 01, 2018

 

Bursa hızlı tren projesinin son durumu ve Ankara Bursa arası YHT yüksek hızlı tren ne zaman bitecek ? soruları halkımız tarafından merakla sorulmaktadır. 2016 yılında bitmesi planlanan proje aksaklıklar sebebiyle hala tamamlanamadı. Fakat 2018 ocak ayı itibariyle projenin Bursa ayağı çalışmaları hızlandı.

 
Bursa Hızlı Tren Projesi
Bursa Hızlı Tren Projesi

Balat Mahallesi YHT Tren İstasyon İnşaatı Başladı

Balat mahallesine kurulacak tren istasyonu inşaatı için çalışmalar başladı. Geçitten mudanyaya giderken araçlar içi yol mecburen şerit daraltma uygulaması yapılmaktadır. Video da detayları görüntüleyebilirsiniz.

Bursa Hızlı Tren Projesinin Ekonomiye Etkisi

Bursa hızlı tren projesi ile halkımız ve iş adamları güven içerisinde kısa sürede Ankara, Konya ve Eskişehir illerine seyahat edebilecekler. Anadolu ile bursanın irtibatı artacağı için ticaret ve turizm hacminin artacağı öngörülmektedir. Araçla seyahat azalacağı için Türkiyenin petrole olan bağımlılığı azalacak ve çevre kirliliği oranlarında azalma görülecektir.

YHT ile Arge Faaliyetleri Hızlanacak

Arge projeleri için Bursalı iş adamları artık Ankara, Eskişehir ve Konya şehirlerindeki üniversite, araştırma enstitüleri, ve mükemmeliyet merkezleriyle işbirliğini artırabilecekler. Üniversite sanayi projelerinin önündeki en büyük engel, ulaşım ve zaman problemleri ortadan kalkacaktır. İnovatif arge projeleri artış göstereceği için özgün ürün tasarlayacak arge merkezlerinin patent sayısı artacaktır. Patent sayısındaki artışla ihracatımız dolaylı olarak ilerleyen yıllarda artış gösterecektir.

Bursa Hızlı Tren Projesi

Bursa Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek

2019 yılı içerisinde bursa hızlı tren inşaatının tamamlanması ve devreye alınması planlanmaktadır.

# Bursa yüksek hızlı tren , # Bursa Hızlı Tren Projesi Son Durum, # Bursa hızlı tren ne zaman bitecek, # Bursa hızlı tren son durum, # Bursa hızlı tren son dakika haberleri

Category: Haber 

Tags: Bursa