BHP
Bursa Haber

Gazete Oku

By: Bursa Haber | January 16, 2018

Değişik Makarna Tarifleri
Değişik Makarna Tarifleri

Değişik makarna tarifleri arayanlar için evde en hızlı ev eriştesi nasıl yapılır ve ev makarnası nasıl yapılır tarifini resimlerle ve video ile paylaşacağım. Pinovasyon usulü, damla veya kurtçuk isimli ev eriştesi tarifini yarım saatte hazırlayabilirsiniz. GDO'lu makarnaları çocuklarınıza yedirmek yerine, pinovasyon usulü makarnayı çocuklarınıza yedirmeyi tercih edeceksiniz. Yapımı çok pratik ve hızlı, klasik erişte gibi saatlerce kesip kurutmaya ihtiyacınız yok. Hemen pişirip, çocuklarınıza sağlıklı makarna ikram edebilirsiniz. Eğer çocuğunuz yumurta sevmiyorsa, çocuğunuza bu yolla yumurta yedirebilirsiniz. Değişik makarna tarifleri çocuğunuzun da ilgisini çekecektir. Pinovasyon ev eriştesi tarifini çocuğunuzla oyun oynar gibi beraberde yapabilirsiniz. Şimdi Dünyanın en hızlı ev eriştesi tarifini öğrenmeye hazırmısınız ?

Erişte Hamuru Malzemeleri

 • 2 yumurta
 • 2 su bardağı un
 • Yarım çay kaşığı tuz
 • Yarım yemek kaşığı bitkisel yağ
 • 1 bardak su

Evde Erişte Hamuru Nasıl Hazırlanır

Ev eriştesi hamuru nasıl hazırlanır.

 1. Un ve yumurtayı tahta bir kaşık yardımıyla karıştırın
 2. Tuz, yağ ve suyu ekleyip karıştırın.
 3. Erişte hamuru çıvık olmalı, fakat kaşıktan da ayrılabilecek kıvamda olmalıdır.

Un oranını artırırsanız, ev makarnası elde edersiniz. Yumurta tadını artırmak için yumurta ekleyebilirsiniz. Su oranını, hamurunuz çıvık olacak şekilde ayarlamanız gerekecektir. Yumurtası fazla ev eriştesi, etli yemeklerle daha güzel oluyor.

Değişik Makarna Tarifleri

Ev Eriştesi Nasıl Yapılır

Ev eriştesini pişirme usulümüzde, değişik makarna tarifleri arasında en hızlısıdır.

 1. Bir tencerede tuzlu su hazırlayıp kaynatın
 2. Ev rendesinin tırtıklı olmayan yüzeyine, 1 kaşık hazırlamış olduğunuz çıvık hamuru koyun. Rendenizdeki küçük delikleri bant yardımıyla kapatabilirsiniz. Büyük delikleri kullanmayı tercih edin.
 3. Rendeyi kaynayan suyun üzerine getirin, kaşığın sırtıyla ileri geri hareket yapıp hamurun rendenin deliklerinden akmasını sağlayın. (Aşağıdaki videomuzu izleyerek pinovasyon ev eriştesi nasıl pişirilir i daha ayrıntılı görebilirsiniz) 
 4. Kurtçuk veya damla şeklinde hamur parçaları kaynayan suya düşecektir.
 5. Pişen erişteler suyun yüzeyine çıkacaktır. Delikli kepçe yardımıyla, pişen ev eriştelerini gevgirin üzerine koyup, üzerine soğuk su dökerek makarnaların birbirine yapışmasını önleyin.
 6. Tüm hamuru bu şekilde taksit taksit pişirin.
 7. En son erişteyi kaynayan sudan aldıktan sonra, tüm soğuk makarnayı ısıtmak için tekrar kaynayan suyun içine atın.
 8. Su tekrar kaynamaya başladığında makarnalar suyun yüzeyine çıkacaktır. Ocağı kapatıp, ev makarnasını tekrar gevgire koyup soğuk su gezdirin.
 9. Üzerine erimiş tereyağ ve toz biber döktüğünüzde ev makarnası veya ev eriştesi servise hazır hale gelmektedir. Üzerine sarımsaklı yoğurt döküp mantı gibi servis edebilirsiniz.

Bugüne kadar görmüş olduğunuz değişik makarna tarifleri arasına artık bizim pinovasyon makarnasınıda ekleyebilirsiniz.

Değişik Makarna Tarifleri Video

# Değişik makarna tarifleri # Ev eriştesi nasıl yapılır # Ev makarnası nasıl yapılır

Category: Yemek 

Tags: inovasyon