BHP
Bursa Haber

Gazete Oku

By: Bursa Haber | May 07, 2018

Torik Palamut lakerda nasıl pişirilir? veya lakerda pişirilir mi? sorularınıza cevap bulmak için deneme yaptık ve çok lezzetli bir balık yemeği ile karşılaştık. Çoğumuz palamut lakerdayı, çiğ olduğunu düşünerek, sevmeyebiliriz. Bu sebeple azda olsa lakerdayı pişirebileceğiniz bir tarif hazırladık. Lakerdanın ve defne yapraklarının lezzeti yemeğe geçtiği için tarifimiz çok lezzetli oldu. Daha önceden sizlere Lakerda Nasıl Yapılır tarifini vermiştik. İstiyorsanız linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Lakerda Palamut Nasıl Pişirilir
Lakerda Palamut Nasıl Pişirilir

Palamut Nasıl Pişirilir

Lakerda Pişirmek için Malzemeler

 • 1 Baş Soğan
 • 1 Yeşil Biber
 • 1 Domates
 • Biraz maydanoz
 • İsteğe bağlı sarımsak
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı

Lakerda Nasıl Pişirili Tarifi

 1. Lakerdanızı kavanozdan çıkarın, sirkeye koyun. Üzerine soğuk su koyarak buzdolabında 1 gece bekletin. Lakerdayı tuzundan arındırmalıyız.
 2. Pişirmeden önce tekrar suyunu değiştirin, tuzundan iyice arınsın. Yemeği pişirirken, tuz koymayın. Kendi tuzu yetecektir.
 3. Aşağıdaki videomuz da detayları görebilirsiniz. Soğanları büyük dilimler halinde doğruyoruz ve az kavuruyoruz.
 4. İçerisine biberleri ekleyip onlarıda kavuruyoruz.
 5. Domateside ekleyip pişiriyoruz.
 6. Lakerdayı ve maydanozlarımızı koyuyoruz. Lakerda önceden tuzda piştiği için, ısıtmak anlamında 1 dakika bir yüzünü, 1 dakika diğer yüzünü tencere kapağı kapalı şekilde pişiriyoruz. Lakerdanın lezzetide bu şekilde yemeğe geçecektir. Palmut buğlama hazır afiyet olsun. Suyuna bandıra bandıra yiyebilirsiniz.

Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Makalelerimiz: Evde kolay lezzetli market mayonez yapımı ve evde dondurma yapımı. Gerçek dondurmanın lezzetini alınca dışarıdan veya marketten artık dondorma almayacaksınız.

#Lakerda nasıl pişirilir # palamut buğlama # Lakerda pişirilir mi

Category: Yemek 

Tags: inovasyon