BHP
Bursa Haber

Gazete Oku

By: Bursa Haber | February 16, 2018

Oylat kaplıcaları ve hamamları, Bursa ilinin inegöl ilçesinde, termal turizm cennetlerinden biridir. Kaplıcanın nerede olduğu, faydaları, hamam saatleri, otel fiyatları, ulaşım, belediye tesisleri gibi bilgileri makaleden okuyabilir ve videomuzu izleyebilirsiniz. Oylat Bursadaki kaplıcalar arasında en iyisidir. Suyu tamamiyle doğal kaynak suyudur. Suyu mikropsuz olduğu için 6 ay güneş görmeyen yerde saklasanızda bozulmamaktadır.

Oylat Kaplıcaları
Oylat Kaplıcaları

Oylat Kaplıcaları Nerede

Bursanın inegöl ilçesinde uludağ eteklerinde termal turizm odaklı tatil köyüdür. Harita yazısına tıklarsanız google haritada yerini görebilirsiniz. Oylat evliya çelebi yolu üzerinde yer almaktadır.

Oylat Kaplıcaları Faydaları

Suyun sıcaklığı 42 derecedir. Suyun içerisinde, 119.6 mg kalsiyum Ca , 21.7 sodyum Na , 5.6 magnezyum Mg , 2.82 potasyum K, 0.58 alüminyum Al , 0.36 demir Fe , 228.8 sülfat SO , 161.6 hidrokarbonat HCO , 2.6 klorür Cl , 2 nitrat NO, 1 hidrofosfat HPO , 0.01 hidroarsenad HAsO, 545.87 meta silikad asidi H Si O, 46 serbets karbondioksit mevcuttur.

Oylat kaplıcaları faydaları, romatizma, kireçlenme, siyatik, hipertansiyon, ağrılı sinir hastalıkları, sürmenaj, çocuk felci, endometrit, kadın hastalıkları, stres, mafsal ankilozlar, stres, sinir yıpranmaları, fizik tedavisi, idrar yolları iltihabı, taş kum düşürme iltihabı, kırık sekeller ve mide ülseri gibi hastalıklara iyi gelmesidir.

Okumanızı Tavsiye Ettiklerimiz: Bursada Gezilecek Yerler, Bursa Şehir içi Ulaşım Uygulaması ile ulaşım artık daha kolay,  Bursa Hava Kirliliği Raporu.

Oylat Hamam Saatleri

Oylat kaplıcaları hamam saatleri yıl boyunca sabittir. Otellerin özel hamamlarının yanında, herkese açık bay ve bayan ayrı olmak üzere umumi hamam vardır. Umumi hamamın saatleri, sabah 05:00- 11:00, Öğlen 13:00-16:00, akşam 19:00-22:00 dir. Ara saatlerde temizlik yapılır.

Oylat Kaplıcaları Fiyatları

Oylat kaplıcaları giriş fiyatları, erkek ve bayan için aynı olup 2018 yılı için 10 TL dir. 2017 yılında 5 TL olan hamam oylat kaplıcaları hamam fiyatları enflasyonun çok çok üzerinde %100 oranında zam görmüştür. Sıksık hamamı kullanan vatandaşlar bu konuda rahatsız olmuşlardır.

Oylat Kaplıcaları Belediye Tesisleri

Piknik alanı olarak oylat kaplıcaları belediye tesisleri tercih edilebilir. Kendin pişir kendin ye usulü mangalınızı belediye tesisinden ücret karşılığı kiralayabiliyorsunuz. Bunun dışında oturmak amaçlı tesisi kullanırken ücret alınmıyor. 

Oylat Otel Fiyatları

Oylat kaplıcaları otel fiyatları kışın kişi başı 70 TL ile yazın kişi başı 240 TL arasında değişmektedir. 

Oylat Mağarası

İki katlı mağara 665m uzunluğundadır. Dar ve geniş olmak üzere 2 bölümden oluşur. İçeride hissedilebilir bir rüzgar vardır. Yarasa, kelebek, solucan gibi canlılar mağarada yaşamaktadır. 

Oylat Şelalesi

Oylat şelalesi, oylat deresini takip ettiğinizde, yaklaşık 40 dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Rotanın sonlarına doğru dik yokuşlar sizleri yormasın. Yolun sonunda mükkemmel bir manzara sizleri karşılayacaktır. Şelalenin sol tarafındaki patikayı takip edip şelaleyi yukarıdan da görebilirsiniz. Şelaleden sonra devam ederseniz ormanlık alan içerisinde yol alacaksınız. Aşağıdaki videomuzda şelaleyi görebilirsiniz. 

Oylat Ormanı

Oylat uludağın eteklerinde kurulduğu için ağaçlarla kaplıdır. Kestanesi meşhurdur. Dağın eteklerinden gelen kaynak suları dere oluşturmuştur. Dereyi orman içinde takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Dağcılar kamp yapabilir. Ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz 3 km'lik orman yürüyüş parkuru mevcuttur.

Oylat Kaplıcaları Ulaşım

Sabah saat 7'den 19'a kadar her saat minibüs, inegöl otobüs terminalinden hareket etmektedir. ayrıntılı bilgi için: 0224 715 84 40 ı arayabilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları

# Oylat kaplıcaları inegöl, # Oylat kaplıcaları Bursa

Category: Turizm 

Tags: Bursa