BHP
Bursa Haber

Gazete Oku

By: Bursa Haber | May 05, 2018

 

Yüksek seçim kurulu, YSK, hangi sandıkta nerede oy kullanacağım, seçmen sorgulama listesi 2018 için e devlet şifresine gerek yok tc no ile sorgulayabilirsiniz. Haberimizde nüfus kayıtlarını düzeltme nezamana kadar sürecek? Engelli ve yatağa bağımlı hastalarımız ne yapacaklar sorularının cevabını bulacaksınız.

 
Hangi Sandıkta Nerede Oy Kullanacağım Seçmen Sorgulama
Hangi Sandıkta Nerede Oy Kullanacağım Seçmen Sorgulama

Yüksek Seçim Kurulu Seçmen Sorgulama

12 mayıs 2018 tarihi saat 17.00'a kadar sorgulama işlemini yapmalısınız. Eğer nüfus kayıt yer bilginizde hata var ise veya yer değiştirdiyseniz, bu tarihe kadar ilçe nüfus müdürlüklerine giderek, noter tasdikli kira sözleşmesi, veya elektrik, su, doğalgaz, telefon faturasıyla nüfus kaydınızı yenileyebilirsiniz. Bunların hiçbiri üzerinize kayıtlı değilse, o evde ikamet eden bir aile bireyinizi götürmek zorundasınız. Öğrencilerimizde kaldıkları yurttan alacakları belge ile nüfus kayıtlarını yenileyebilirler. Kayıttan sonra onaylı adres beyan formu alınarak ilçe seçim kurulu başkanlığına götürülmelidir.

Engelli Vatandaşlarımız Nerede Oy Kullanacaklar

Engelli kaydı bulunmayanlar (görme, ortopedik) vatandaşlarımız engelli kayıt formunu doldurarak muhtarlığa, ilçe seçim kuruluna veya seçmen kütüğü genel müdürlüğüne iletebilirler. Yatağa bağımlı hastalarımız için seyyar sandık kurulu talep formu doldurularak ilçe seçim kurulu başkanlığına veya muhtara başvurabilirler.

Nerede Oy Kullanacağım Seçmen Sorgulama

Nerede Oy Kullanacağım TC ile Sorgulama

Yüksek seçim kurulunun ysk sitesine girerek tc ile veya yeni tc kimlik kartınızla sorgulama yapabilirsiniz. Web sitesi:  https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp

Category: Sondakika 

Tags: Sondakika