BHP
Bursa Haber

Gazete Oku

By: Bursa Haber | May 05, 2018

 

Yüksek seçim kurulu, YSK, hangi sandıkta nerede oy kullanacağım, seçmen sorgulama listesi 2018 için e devlet şifresine gerek yok tc no ile sorgulayabilirsiniz. Haberimizde oy vermede kimlik tespitinin nasıl yapılacağını, Engelli ve yatağa bağımlı hastalarımızın ne yapacaklarını öğrenebilirsiniz.

 
Hangi Sandıkta Nerede Oy Kullanacağım Seçmen Sorgulama
Hangi Sandıkta Nerede Oy Kullanacağım Seçmen Sorgulama

Engelli Vatandaşlarımız Nerede Oy Kullanacaklar

Engelli kaydı bulunmayanlar (görme, ortopedik) vatandaşlarımız engelli kayıt formunu doldurup muhtarlığa verdilerse, evlerinde oy kullanabilecekler.

Oy Nasıl Kullanacağız Kimlik Tespiti Nasıl Yapılacak

Sandık başına gelen seçmen; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı(TCKK), Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini başkana verir ve seçmen sıra numarasını söyler. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz.

Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli değildir.


Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.

Ceza infaz kurumlarında tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlü bulunan seçmenlerden yukarıda sayılan kimlik belgeleri bulunmayanlar için, cezaevi idaresince verilmiş belge, kimlik belgesi yerine geçer.

Nerede Oy Kullanacağım TC ile Sorgulama

Yüksek seçim kurulunun ysk sitesine girerek tc ile veya yeni tc kimlik kartınızla sorgulama yapabilirsiniz. Web sitesi:  https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp

Nerede Oy Kullanacağım Seçmen Sorgulama

Yüksek Seçim Kurulu Seçmen Sorgulama

# Hangi sandıkta oy kullanacağız 2018 # Nerede oy kullanacağım sorgula # nerede oy kullanıyorum
# oyumu nerede kullanacağım 2018 # tc ile oyumu nerede kullanacağım # secim nerede oy kullanacağım # yüksek seçim kurulu # oy kullanma sorgulama # hangi sandıkta oy kullanacağım 2018 # oyumu nerede kullanacağım # nerede oy kullanacam 2018 # seçimde nerede oy kullanacağım

Category: Sondakika 

Tags: Sondakika